EESTI DIPLOMAATIDE KOOL alustas tööd 1990.aastal eesmärgiga koolitada kvalifitseeritud personali Välisministeeriumi tarvis. Kümnendi keskel õppekava laiendati ning õppima said asuda ka rahvusvaheliste suhete huvilised väljaspoolt ministeeriumi. Alates 2005.aastatst sai õppekava nimeks "Rahvusvahelised suhted ja Euroopa integratsioon", õppegrupp muutus rahvusvaheliseks ning töökeeleks sai inglise keel. Samal ajal alustati Eesti, Soome ja Rootsi välisministeeriumide koostöö tulemusel stipendiumiprogrammi pakkumistega Gruusia, Moldova ja Ukraina noortele diplomaatidele ja riigiametnikele. Stipendiumiprogrammi tulemusel on EDK lõpetanud üle 70 noore rahvusvaheliste suhete spetsialisti nimetatud riikidest.

Alates õppeaastast 2011/2012 laiendati stipendiumisaajate riikide hulka veelgi hõlmates õppureid kõikidest Idapartnerluse sihtriikidest: Armeniast, Aserbaidžaanist, Gruusiast, Moldovast, Ukrainast, Valgevenest, lisaks Kesk-Aasiast, Afganistanist ja Balkani riikidest. 

Õppekava 'Rahvusvahelised suhted ja Euroopa integratsioon' näol on tegemist kõrgkoolijärgse, täiskasvanutele suunatud täiendkoolituskursusega, mis viiakse läbi kõrgkoolile omases akadeemilises vormis loengute ja eksamisessioonide näol. Kursuse maht on 60 AP ja see hõlmab kolme põhimoodulit:

  •     rahvusvahelised suhted
  •     Euroopa poliitiline ja majandusintegratsioon
  •     diplomaatia


Vaata lisaks juhiseid sisseastujale, õppetöö korraldust ja õppekava.

 

Diplomid.jpg